W niedzielę 10-go maja, srebrny Jubileusz życia zakonnego świętowała s. Wiktoria Figat OSFB – bernardynka z klasztoru łowickiego. Przepiękna uroczystość zgromadziła nie tylko rodzinę, ale wielu przyjaciół i dobrodziejów Klasztoru.
Siostra Wiktoria jest autorką bardzo ciekawej pozycji książkowej zatytułowanej „Charyzmatyczna bohaterka Łowicza, będąca wspomnieniem osoby matki Weroniki Kempy, żyjącej w czasach II wojny światowej oraz pozostałych Panien Bernardynek z klasztoru łowickiego, z tamtej epoki.

Dziękujemy Ci Siostro Wiktorio, że dzisiaj Ty tworzysz historię,
którą będą „studiować” kolejne pokolenia Bernardynek.
Niech Pan obdarzy Cię swoją łaską i wspiera we wszelkich trudach, jakie ponosisz na franciszkańskiej drodze życia,
która prowadzi w ramiona naszego boskiego Oblubieńca!




